English Perfect –
nowoczesna szkoła językowa

English Perfect jest jedną z największych szkół językowych na Warmii i Mazurach, z siedzibą w Olsztynie. Założona została w 1995 roku przez dwóch doświadczonych nauczycieli języka angielskiego – Allana Yearwooda i Janusza Góralczyka.

Od roku 2000 English Perfect należy do prestiżowego grona szkół rekomendowanych przez PASE (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Nauczania Języków Obcych), co gwarantuje najwyższy poziom nauczania oceniany przez niezależnych ekspertów.

Założyciele

Allan Yearwood
Były pracownik PAN, nauczyciel jęz. angielskiego w Liceum Katolickim w Olsztynie z bogatą listą wychowanków – finalistów olimpiady języka angielskiego.

Janusz Góralczyk
Absolwent filologii angielskiej UMCS w Lublinie oraz Uniwersytetu w Manchester. Były pracownik wydziału filologii angielskiej WSP w Olsztynie.

Początki

„…poznaliśmy się na kursie podyplomowym organizowanym przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie na początku lat 90-tych”.

student i wykładowca

Był to kurs dla nauczycieli jęz. angielskiego, umożliwiający zdobycie kwalifikacji do nauczania języka obcego. Dla Allana, który był słuchaczem tego kursu, stanowiło to zwykłą formalność; wszak język angielski był jego językiem ojczystym i uczył go od ponad 10 lat. Dla Janusza, z kolei, wykładowcy na tym kursie, „uczenie” Allana kultury brytyjskiej, było niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Allan pracował wtedy jako anglista w Liceum Katolickim w Olsztynie i osiągał świetne wyniki ze swoimi uczniami. Regularnie, co roku, kilkoro z nich dostawało się do regionalnego etapu olimpiady języka angielskiego w Gdyni, a niektórzy docierali aż do etapu centralnego. Poza tym, był uznanym w mieście korepetytorem.

Janusz, po powrocie ze studiów w Wielkiej Brytanii, rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki na filologii angielskiej WSP w Olsztynie, obecnie UWM. Specjalizował się w nauczaniu kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Pomysł

„…obaj byliśmy wtedy na etapie pójścia krok do przodu w planowaniu swojej dalszej kariery zawodowej, tj. stworzenia szkoły językowej, która przetrwa pokolenia”.

wizja i realizacja

Na początku lat 90-tych, nauczyć się skutecznie języka obcego w Olsztynie nie było łatwo. Brakowało wykwalifikowanych nauczycieli a nieliczne placówki nauczania języków obcych, były dalekie od wizji szkoły językowej, którą mieliśmy.

Nasze pomysły jak taka szkoła powinna wyglądać, były bardzo zbieżne. Dlatego we wrześniu 1995 roku na mapie szkół językowych w Olsztynie, pojawił się nowy podmiot – English Perfect Yearwood & Góralczyk.

W pierwszym roku działalności szkoła opierała się wyłącznie na nas dwóch. Uczyliśmy wtedy około 100 słuchaczy. Ogromne zapotrzebowanie spowodowało, że już rok później zatrudniliśmy nauczycieli i rozszerzyliśmy ofertę językową. Obserwując lawinowo rosnące potrzeby rynku, pojawił się nowy, choć odległy cel – budowa własnej szkoły językowej.

Rozwój

o-nas-ep-stare-miasto

pierwsze kroki

Szukając kadr przyświecał nam jeden cel – bezkompromisowość, jeżeli chodzi o najwyższą jakość nauczania i osobowość lektorów. Stworzyliśmy zespół lektorów o najlepszej renomie oraz postanowiliśmy przystąpić do PASE – renomowanej organizacji wspierającej rozwój standardów nauczania języków obcych w Polsce.

Naukę prowadziliśmy w Liceum Katolickim, Wyższej Szkole Pedagogicznej, SP 8, Starym Mieście, Zespole Szkół Budowlanych oraz na Jarotach – SP 30, Gimnazjum nr 13 i LO V. Główna siedziba szkoły mieściła się początkowo w biurowcu przy ul. Kościuszki 13, następnie na Starym Mieście.

PASE – gwarancja jakości

Wiążąc się ze stowarzyszeniem PASE, integrującym najlepsze w Polsce szkoły językowe, podjeliśmy się misji promowania i wdrażania najwyższych standardów jakości. Cieszymy się, że mamy w tym swój skromny udział.

Regularne i niezależne audyty PASE (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Nauczania Języków Obcych), które jest członkiem stowarzyszonym Europejskiego Stowarzyszenia EAQUALS (The European Association for Quality Language Services) gwarantują naszym słuchaczom, że to co i jak robimy, spełnia normy jakości nauczania.

Nowa siedziba. Nowe możliwości

2 listopada 2005 r. przeprowadziliśmy się do nowej siedziby szkoły mieszczącej się przy Al. Warszawskiej 36 (tzw. Starej Warszawskiej) u zbiegu ul. Na Skarpie. Jest to nowoczesny budynek od podstaw zaprojektowany i zbudowany z myślą o potrzebach i wymaganiach nowoczesnej szkoły językowej. Cały budynek dostępny jest dla osób niepełnosprawnych.

Centralnym punktem szkoły jest przykryte przeszklonym dachem, pełne naturalnego światła wewnętrzne atrium, łączące parter z dwoma wyższymi piętrami. Z tego miejsca dostępne są wszystkie sale wykładowe, czytelnia – biblioteka, sekretariat szkoły, toalety oraz winda i klatka schodowa. Wygodne i pełne światła sale wykładowe znajdują się na parterze, I i II piętrze.