ep-icons.png

Najbliższe egzaminy Cambridge English

First (FCE)

 pisemny: 24.06.2017

ustny: 23.06.2017

rejestracja:
do 17.05.2017

Advanced (CAE)

  pisemny: 24.06.2017

ustny: 23.06.2017

rejestracja:
do 17.05.2017

Proficiency (CPE)

  pisemny: 08.06.2017

ustny: 08.06.2017

rejestracja:
do 26.04.2017

Key for Schools  (KET for Schools)

pisemny: 10.06.2017

ustny: 10.06.2017

rejestracja:
do 04.05.2017

Preliminary for Schools (PET for Schools)

pisemny: 10.06.2017

ustny: 10.06.2017

rejestracja:
do 04.05.2017

Young Learners  (YLE)

pisemny: 18.06.2017

ustny: 18.06.2017

rejestracja:
do 24.05.2017

left-mod-160x278.jpg
Home arrow Szkoła arrow Historia szkoły
Szkoła - Historia Drukuj Email

 

Początki

 

Fragment   z "Gazety Olsztyńskiej":


"...poznaliśmy się na kursie podyplomowym organizowanym przez WSP w Olsztynie na początku lat 90-tych".
Był to kurs dla nauczycieli jęz. angielskiego, umożliwiający im zdobycie niezbędnych kwalifikacji do nauczania języka obcego. Dla Allana, który był wówczas słuchaczem tego kursu, stanowiło to zwykłą formalność; wszak język angielski był jego językiem ojczystym i uczył go od ponad 10  lat. Dla Janusza, z kolei, wykładowcy na tym kursie, „uczenie” Allana kultury brytyjskiej, było niezwykle ciekawym doświadczeniem.
   

    "Obaj byliśmy wtedy na etapie pójścia krok do przodu w planowaniu swojej dalszej kariery zawodowej, tj. stworzenia szkoły językowej, która przetrwa pokolenia." Okazało się, że ich indywidualne wizje tego, jak taka szkoła powinna wyglądać, były bardzo zbieżne. A więc we wrześniu 1995 roku na mapie szkół  językowych w Olsztynie, pojawił się nowy podmiot – English Perfect Yearwood & Góralczyk.

 


Rozwój

Teraz my o nas


W pierwszym roku  działalności szkoła opierała się wyłącznie na nas dwóch. Uczyliśmy wtedy około 100 słuchaczy. W latach następnych z powodu lawinowo rosnącego popytu na naukę w naszej szkole zatrudnialiśmy kolejnych nauczycieli. Przyświecał nam przy tym jeden cel – bezkompromisowość, jeżeli chodzi o jakość nauczania i osobowość lektorów.   Rozpoczęliśmy wtedy tzw. "head hunting", czyli "polowanie na nauczycieli  o najlepszej renomie w mieście  lub w Polsce.  Zaowocowało to dynamicznym rozwojem szkoły, ograniczonym jednak przez  możliwości kadrowe. Nigdy nie poszliśmy na kompromis zaspokojenia popytu na nasze kursy poprzez poszukiwanie nauczycieli  w ogłoszeniach prasowych. Audyt PASE (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Nauczania Języków Obcych), które jest członkiem stowarzyszonym Europejskiego Stowarzyszeniua EAQUALS ( The European Association for Quality  Language Services) był naszym następnym i naturalnym krokiem. Musimy wiedzieć, że to co robimy spełnia normy jakości nauczania, potwierdzone niezależnym audytem.  English perfect uczy obecnie  języków obcych ponad 2 000 słuchaczy, a nasz zespól lektorów liczy ponad  60 osób.
 
Zanim wybudowaliśmy własny budynek szkoły przy ul. Warszawskiej, uczyliśmy w różnych miejscach Olsztyna. Zaczynaliśmy od dawnego Liceum Katolickiego przy ul. Bałtyckiej. Potem były kolejno: sale WSP przy ul. Głowackiego, SP nr 8 przy ul. Piłsudskiego (gdzie uczymy do dziś), Stare Miasto, Zespół Szkół Budowlanych przy ul. Żołnierskiej oraz w różnych miejscach na Jarotach – SP 30, Gimnazjum nr 13 i LO V. Główna siedziba szkoły mieściła się początkowo w biurowcu przy ul. Kościuszki 13, następnie na Starym Mieście ( 5 lat ) i wreszcie, od listopada 2005 roku, w nowo wybudowanym, własnym budynku, przy Al. Warszawskiej 36. Od lutego 2008 zajęcia na Jarotach odbywają się w naszym oddziale przy ulicy Kanta 1a, gdzie oprócz komfortowych sal lekcyjnych znajduje się biuro szkoły.

Oprócz angielskiego, zaczęliśmy już w drugim roku naszej działalności, uczyć j. niemieckiego i francuskiego, a potem, kolejno, j. hiszpańskiego, włoskiego i rosyjskiego, a od roku szkolnego  08/09 - j. japońskiego.

 

         Na początku lat 90-tych, zanim English Perfect powstał, nauczyć się skutecznie j. obcego w Olsztynie nie było łatwo. Brakowało przede wszystkim wykwalifikowanych nauczycieli. A jeśli już tacy byli, to najczęściej udzielali korepetycji. Istniały wprawdzie różne placówki świadczące usługi nauczania języków obcych, ale w większości przypadków, ich stopień zorganizowania, warunki lokalowe i filozofia działania dalekie były od wizji profesjonalnej szkoły językowej, którą mieliśmy my. Wiążąc się jak najwcześniej ze stowarzyszeniem PASE, integrującym najlepsze w Polsce szkoły językowe oraz promującym i wdrażającym standardy jakości w tych szkołach, chcieliśmy zdjąć z dziedziny nauczania języków obcych odium „chałturzenia”. Pani Prof. Hanna Komorowska z Uniwersytetu Warszawskiego, uznany autorytet w dziedzinie metodyki nauczania j. angielskiego, powiedziała kiedyś, że za wyraźne podniesienie poziomu znajomości języków obcych w Polsce w ostatnich latach odpowiadają prywatne szkoły językowe. Cieszymy się, że mamy w tym swój skromny udział.

 
dziennik-online.png

Nauka języka japońskiego w Olsztynie
vr-module.jpg